3 Ekim 2011 Pazartesi

FIFA 12 !

Açılışı bir futbol haberi yerine bu şekilde vermek daha eğlenceli geldi.Uzun zamandır beklediğimiz oyun sonunda geldi ve hem PS3 hem de bilgisayarda oynama şansı buldum.

Oyun gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunudur bence.PES oynayanların savunabilecek tek olayı oyuncuların yüzünün tasarımının biraz atlanmış olması FIFA'da.Ronaldo'nun bile tipi gerçek değil neredeyse o derece.Fakat oyun akışı, oynanış ve atmosfer açısından FIFA 4-5 gömlek üstünde PES'in.Son 2 senede olduğu gibi.

Her sene farkettiğimiz bilgisayar ve PS3 platformlarındaki farklılık bu oyunda da var fakat minimum düzeyde.Yani eskisi gibi 2 farklı oyun oynuyormuş gibi hissetmiyorsun.

Oyunu bilgisayarda oynayacaklara tavsiyem, eğer yoksa mutlaka gamepad almaları.Klavye ayarları yok ve tuşlar gerçekten karışık ayarlanmış.Alacağınız gamepad analoglu olması daha iyi olur, her ne kadar oklarla oynuyosanız bile oyundaki hareketleri yapmak ve en önemlisi penaltılarda kaleciyi hareket ettirmek için analog şart.

FIFA 12, FIFA 11'den farklı bir oynanış biçimen sahip.O yüzden oyunu ilk oynadığınızda biraz yadırgayabilirsiniz.Ama kısa sürede alışıp zevkini çıkarabiliyorsunuz.Ayrıca Legendary zorluk seviyesinde eskiden Beşiktaşla Barcelona'ya fark atarken, burada gerçek Barcelona'yı görüyoruz karşımızda.

Kariyer modu da çok gelişmiş bu sefer.Oyuncularınızla daha içli dışlı oluyorsunuz."Hocam beni oynat bu hafta" diyebiliyor bazen oyuncularınız.Basına demeçler verebiliyorsunuz rakibiniz hakkında ve takvim olayı ile daha rahat bir transfer dönemi geçirebiliyorsunuz.

Oyun hakkında fazla detaya girmeyeceğim, zaten oynayınca göreceksiniz yenilikleri.Ben süprizi bozmayayım fazla.Kısaca şunu söyleyebilirim.EA Sports, bu sene gerçekten iyi bir iş başarmış.Çılgın bir PES hayranı olsanız bile denemenizi tavsiye ederim.

*Oyunda Türkiye ligi yok fakat yakın zamanda yayınlanacak resmi bir patch ile ekleneceği söyleniyor.

Hiç yorum yok: