23 Mart 2012 Cuma

Aylar Sonra...

Çok oldu yazmayalı, çok şey değişti. Hayatımda da futbolda da dünyada da...İşimiz futbol ama, onu konuşalım.

Quaresma'yı satmayın demişim taaa Ekim'in 9'unda. Şimdi gitmesi için gün sayıyorum. Nankördür bu oyun. Hele ki bu topraklarda. 5 maç güzel oynarsın, goller atarsın, ertesi maç kötü oyna hemen keserler biletini. Quaresma için aynısın demiyorum. Diğer Portekizliler içinde tabi. İlişkinin başlarında sana güzel gelen sevgili gibi, zaman geçtikçe ortaya çıktı hayatı ne kadar zorlaştırdıkları. İçlerinden en sağlamı Fernandes bile, derbi maçlarda hep yanlız bıraktı takımı. Manisa'ya falan gol atmakla olmaz o işler...

Tabi değişen bu olmadı sadece. Yıllarca "Yeter ! " dediğimiz başkan, ülke futbolunun başına geçti. Yıllar önce ek$i sözlük'te dalga konusu olan başlık gerçek oldu. Burası Türkiye. Yeni adaylar, yeni projeler ortada. Çok detaylı araştırmadım ama bana en yakın isim Fikret Orman geldi. Vaad ettikleri çok gerçekçi ve gerekli. Umarım başkan olursa bunlar vaadle kalmaz, çünkü bu ülkede uzun vadeli başarı hedefliyorsanız, çok sağlam sinirlere sahip olmak zorundasınızdır.

Gelelim biraz Real Madrid'e, her ne kadar Beşiktaşlı olsak ta, blog adını Real Madrid'den alıyor. Neyse, her kulvarda işler tıkırında giderken son 2 haftada nazar değdi. 2 beraberlik korkuttu. Önünde zorlu deplasmanlar var. Jose başkan başa çıkabilecek mi göreceğiz fakat bu sene de şampiyon olamayacaksa RM, Tası tarağı toplayıp ufak bi' İspanya adasına taşısınlar kulübü.

Çok uzatmayayım. Uzun zaman sonra yazmak iyi geldi, devam eder miyim bilmiyorum. İyi kötü 3-5 yorum atarsanız, gaza gelmem çok olasıdır.

*Resim falan ayarlayamadım kusura bakmayın, bi sonraki yazılara inşallah.

Hiç yorum yok: